A Microsoft és a NASA SideKick projektje a kibővített valóságot használja az űrjárművek tervezéséhez.
2016. február 16. 07:17
p
0
0
0
Mentés
Eddig titkoltál mivel is foglalkozik a Sidekick, a NASA most leleplezte a projektet, Jeff Norris mutatta be mivel foglalkoznak a Vision Summit-en egy remek prezentációval. A NASA a Jet Propulsion Laboratory-ban használja sikeresen a HoloLens-et, ennek a Procedure Mode-ját, ami a 3D tervezést könnyíti meg.
Így már a fizikai tesztelés előtt össze tudnak állítani „működő” darabokat, ha a virtuális tesztek során hibák adódtak, azt még a rendes valódi tesztek előtt is lehet korrigálni. A hologramok a a maga valóságában mutatják az eszközt, ezeket darabokra lehet „szerelni” és tökéletesíteni is, vagy kicserélni a nem működő vagy „hibás” virtuális darabokat. A HoloLens így az Autodesk Fusion 360 mellett a második ipari felhasználóját és befektetőjét találta meg.
Karrierje csúcspontjaként 2016-ban a riói olimpián 100 méter háton, valamint 200 és 400 méter vegyesen lett aranyérmes, 200 méter háton pedig ezüstöt szerzett a most visszavonult Hosszú Katinka.
A Tisza-vezér annak ellenére emlegette pozitív példaként a szlovák adóreformot, hogy Fico kormánya 20 százalékról 23 százalékra emelte az általános forgalmi adót 2024 őszén.
Már csak pár hónap, és kezdetét veszi Magyarország történetének második űrutazása. Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós és tartalékosa, Cserényi Gyula már nyár óta Amerikában tartózkodik, és az Ax-4 legénységének tagjaival lelkesen készül a nagy kalandra. Beszélgetésünk során betekintést engedtek egy olyan világba, amelyről talán sokan álmodoztak már.